Zapraszamy do.głosowania na naszą świetlicę, głosy mozna oddawać co dzień po jednym, prosimy o głosy
https://mybestpharm.com/konkurs-swietlice/glosuj?swietlica_id=728234
Zapraszamy do.głosowania na naszą świetlicę, głosy mozna oddawać co dzień po jednym, prosimy o głosy
https://mybestpharm.com/konkurs-swietlice/glosuj?swietlica_id=728234
Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji: DOBRY GOL DLA MARYSI. 14 lutego, czyli w dniu, kiedy dużo się mówi o dobrych uczuciach, wolontariusze z naszej szkoły odwiedzą każdą klasę i będą zbierać pieniądze do puszek na wsparcie leczenia małej Marysi z Podlasia, ciężko chorej na rzadką chorobę genetyczną. Każdy może zostać przyjacielem Marysi. Podajemy również link do wpłat. Dzielmy się dobrem!
14 stycznia w grupie świetlicowej 1a i 1b pod kierunkiem Pani Elżbiety Olechno przeprowadzono w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Kreatywne Dni Nietypowe” Dzień Nieśmiałości. W ramach zajęć dzieci obejrzały bajkę pt: „Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca” Przeprowadzone zostały zajęcia na temat nieśmiałości, czym się objawia, jak ją zwalczać. Uczniowie podzieleni na grupy namalowali Edzia i przykleili porady dla nieśmiałka.
Dnia 20 stycznia 2025 uczniowie klasy 8c szkoły podstawowej mieli okazję wziąć udziału w zajęciach przeprowadzonych przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej w ramach projektu Erasmus + ”Praktyczne jest bardziej logiczne” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt powstał w oparciu o takie przedmioty jak: biologia, chemia, geografia oraz matematyka. Jednym z założeń było przeprowadzenie zajęć dla młodszych uczniów z naszego rejonu.
Nasi uczniowie rozpoczęli zdobywanie wiedzy od umiejętności określania wieku drzewa po grubości pnia. Podzieleni na grupy mierzyli obwód pnia na wysokości około 1,3 metra za pomocą taśmy krawieckiej. Zastosowali kalkulator obliczania: wiek drzewa= obwód pnia/(3,14x2.54x4). Ostateczny wynik wskazywał liczbę lat. W tym zadaniu wykorzystano umiejętności matematyczne. Okazało się, że drzewa rosnące przy budynku liceum mają 70, a niektóre nawet 120 lat.
Kolejnym punktem były warsztaty chemiczne w formule DIY, na których uczniowie mieli możliwość wykonać doświadczenie, określające kwasowość i zasadowość roztworów. Nauczyli się również określać ph cieczy.
Zagłębili się także w tajniki chemii, umiejętnie oddzielając mieszaninę niejednorodną złożoną z substancji stałej i cieczy. Zastosowali metodę sączenia, dzięki której ciało stałe pozostaje na sączku, a ciecz przepływa przez sączek do zlewki.
Na zakończenie, w celu sprawdzenia i utrwalenia poznanych wiadomości, starsze koleżanki przeprowadziły quiz na platformie Kahoot. Ósmoklasiści, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów otrzymali słodkie nagrody.
To wyjątkowe doświadczenie umożliwiło w praktyczny sposób nie tylko poszerzyć wiedzę, ale przede wszystkim doświadczyć ją i zapamiętać. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.
Dnia 16 stycznia 2025 roku odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie klas 4-8 bawili się przy rytmach ulubionych piosenek. Była to okazja do integracji społeczności szkolnej i do wspólnej zabawy.
Dnia 16.01.2025r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły udali się do MGOK na spektakl pt.: ,, Bajka o dzielnym Szewczyku” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.
Spektakl opowiadał o przygodach dzielnego Szewczyka, który pokonał groźnego smoka i zawsze chętnie pomagał innym. To bajka znana i bardzo lubiana przez dzieci.
Przedstawienie było jak zawsze bardzo interesujące. Piękna scenografia, efekty świetlne, dużo dobrego humoru, śpiewu oraz doskonała gra aktorów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Dzieci dowiedziały się z bajki, że dobroć popłaca, zawsze zwycięża i, że warto pomagać innym.
Dnia 16 stycznia uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się do MGOK na spektakl pt. "Przygody Stasia i Nel" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Uczniowie obejrzeli niezwykłą podróż dwójki bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza. W trakcie swojej przygody młodzi bohaterowie stawiali czoła wielu przeciwnościom. Zostali porwani, na drodze spotykali dzikie zwierzęta, a także życzliwych mieszkańców afrykańskich plemion.
Na zajęciach koła matematycznego klas trzecich obchodziliśmy Światowy Dzień Logiki.
Światowy Dzień Logiki (World Logic Day) to coroczne wydarzenie obchodzone 14 stycznia, mające na celu promowanie wiedzy o logice, jej znaczeniu oraz jej wpływie na różne dziedziny nauki i życia codziennego.
Data ta została wybrana, ponieważ jest to dzień urodzin Alfreda Tarskiego (1901–1983), wybitnego polskiego logika, filozofa i matematyka, a także dzień śmierci Kurta Gödla (1906–1978), jednego z najważniejszych logików XX wieku.
Dla nas była to świetna okazja do podjęcia działań mających na celu kształtowanie i doskonalenie logicznego myślenia.
Uczniowie rozwiązywali różne zagadki logiczne na kartach pracy oraz korzystając z technologii cyfrowej układali interaktywne tangramy i rozwiązywali sudoku. Układali również łamigłówki z zapałkami, które rozwijają bystrość i umiejętność wychodzenia poza schematy obserwacji i rozumowania.
Wszystkie wykonywane zadania uczą logiki, sprytu i abstrakcyjnego myślenia, bardzo pobudzają wyobraźnię, w tym też przestrzenną, która jest pomocna w geometrii.
W dniu 13 stycznia 2025 r. nasi uczniowie z klas I-III odbyli szkolenie z Pierwszej Pomocy, które zostało przeprowadzone przez Panie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. Celem szkolenia było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomoc oraz rozwijanie świadomości na temat bezpieczeństwa i korzystanie z numeru alarmowego 112.
Powered by aSc EduPage